Munkafolyamat
A csapat felállítása
Csapatunk 8 fős, mindannyian a Budapesti Műszaki Egyetem építészmérnöki karának 2010-ben kezdett hallgatói vagyunk. Egymást ismerve, így a csapat erejében bízva vállaltuk együtt a féléves feladat teljesítését.
Kezdő lépések
Mikor a névsorunk véglegessé vált, facebook csoportot alakítottunk a gördülékenyebb kommunikáció érdekében.
Első lépésként felvetettük a témaválasztás kérdését. Több épület is felmerült egyéni érdeklődésünk és a lakhelyeinkhez való közelség szempontjai szerint: a budapesti Nyéki Imre Uszoda, a budapesti Fehérvári úti egészségcentrum, illetve a kecskeméti új uszoda épülete. Az uszoda témája mindannyiunknak szimpatikus volt, az uszodatechnológia és e funkció bonyolult rendszere sok tanulságot ígért. A felvetett budapesti példa – a Nyéki Imre uszoda – mellett közelsége, könnyű látogathatósága szólt, de a kapcsolatfelvétel sokszori próbálkozás után sem sikerült. A létesítményvezető az emailes megkeresésre nem reagált, az uszoda facebook oldalára küldött érdeklődő levelünkre válaszul egy elérhetőséget kaptunk az ügyvezető igazgatóhoz, de az emailünkre ő sem válaszolt. Ezután úgy gondoltuk témát váltunk, és a közös választás a kecskeméti új uszodára esett. Csapatunk két tagja is kecskeméti, személyes kötődésük növelték a csapat lelkesédését a téma iránt, és voltak legalább ketten akiknek személyes élményei is bővíthették a használók tapasztalatainak elemzését.
Az első megbeszélés:
Első megbeszélésünkön kiosztottuk a feladatokat és kitűztük a következő megbeszélési időpontunkat. Abban a munkamódszerben egyeztünk meg, hogy felosztjuk a feladatokat, törekedve arra, hogy mindenki magának kedves feladatot vállaljon és egyenlően osszuk el a munkarészeket. Ezenkívül önálló munkában egyeztünk meg, melyet mindenki a saját időbeosztása szerint végez el, majd tapasztalatainkat, új ismereteinket egy közös megbeszélésen összesítjük és következtetéseket, tanácsokat fogalmazunk meg uszodát tervező építészhallgatók részére.
A munka felosztása a következőképpen alakult:
_Adámy Krisztina: az uszodák műszaki, jogi követelményei
_Andris Veronika: interjú az épület tervezőjével
_Bakos Judit Piroska_ felhasználói vélemények internetes fórumokon
_Balla Regina: az uszodatechnológia bemutatása
_Füsi Zsófia: munkafolyamat leírása, összegzés a munkáról, javaslattételek
_Gyovai Benjámin: igazolólap aláíratása Rostás Zoltán tantárgyfelelőssel, kapcsolatfelvétel az épület üzemeltetőjével, az épület energetikai elemzése
_Tiszavölgyi Karolina: a kecskeméti uszoda működésének problémái és hiányosságai, funkcionális működése
_Turuczkai Barbara: uszodák előírásai, más uszoda példák bemutatása, elemzése
A feladatok kiosztása után önállóan folyt a munka, és létrehoztunk egy közös blogot, melyet folyamatosan bővítettünk.
A facebook csoportban osztottuk meg egymással a munka közben felmerülő ötleteinket, további szempontokat amikkel érdemes volt foglalkozni. Ilyenek voltak például: fotógaléria, az uszodáról szóló cikkek linkgyűjteményének létrehozása, az építés-és tervezéstörténet bemutatása.